1
/
of
1
My Store
Following Instructions - Waffles
Following Instructions - Waffles
Regular price
$4.00 CAD
Regular price
Sale price
$4.00 CAD
Unit price
/
per
Couldn't load pickup availability
In this fun activity students follow the steps to make a waffle. First, they have a mat to match what they need to do it; after a mat with the steps which they can paste as they put the parts in the building mat. Since this is a very easy recipe once the students practice in the building mat, they can use the steps mat to make it with real ingredients, helping them develop important life skills.
Share
